تبلیغات
دانلود یس .کام - ساخت سیاه چاله ای در زمین...واقعی ایتفاده کنید

برای دیدن بهتر سایت از اینترنت اکسپلورر ایتفاده کنید

:: امروز :
:: بازدید های امروز :
:: بازدید های دیروز :
:: افراد آنلاین : نفر
:: کل بازدید ها :
:: کل ارسال ها :
:: کل نظر ها :
:: افتتاح وبلاگ: 26/1/1386

 

اشتراك شما در سایت دانلود یس

پیوستن به بیش از 75000 هزار ایرانی

دریافت رایگان روزانه ایمیل های متنوع

 ارتباط و همكاری با سایت دانلود یس

..: برای عضویت ثبت نام كنید :..

شناسه:
ایمیلتان:


      تبلیغات متنی شما در اینجا با فقط با 2,500 تومان 

    تالار گفتمان اشیانه برای گفتوگو ها ودانلود و دوست یابی

 تازه ترین های اینترنت را از  اینجا دریافت كنید !

+ برنامه ای برای پاك سازی سیستم [-]
+ مخفی سازی فایهای به شیوه ای جدید در گوشیهای نوكیا سری N [-]
+ مدیر و نویسنده جدید برای دانلود یس ....!؟ [-]
+ تولیدی دیگر از نیکی کریمی ..کلیک کنید..!؟ [-]
+ تم برای گوشی های سیمبین ( نوکیا ) [-]
+ داستان مردی که دو قلوی خود را به دنیا اورد...!؟ [-]
+ موزیک ویدوئی گروه تاتو خیلی جالبه ...! [-]
+ معرفی مجموعه ای بیش از ۳۰ سایت برای اپالود فایلهای شما. [-]
+ بازی اسکی روی برف بسیار جالب و کم حجم برای دانلود . [-]
+ برنامه KoolMoves نرم افزاری برای ساخت لوگو و بنر های فلش [-]
+ کلیپ تصویری Limp Bizkit [-]
+ دانلود فیلم بسیار زیبای Elektra [-]
+ دانلود آلبوم جدید آوریل [-]
+ صفحه logon ویندوز را به آسانی به دلخواه تغییر دهید [-]
+ این بار Adobe فتوشاپ را در دو نسخه ی Standard و Extended برای دانلود اماده شده. [-]
+ آهنگسازی حرفه ای با Hip Hop eJay 6 [-]
+ نرم افزار ترجمه فارسی قرآن کریم برای موبایل [-]
+ پوسته مدیا پلیر برای وینپ ۵ [-]
+ برنامه ای فوق العاده برای پخش فایلهای صوتی و تصویری [-]
+ تغیر چهره ویندوز به شکل بسیار زیبا [-]
آرشیو لینكدونی ...


شنبه 22 تیر 1387 نوشته شده توسط یاسر

شاید اواخر تیر ماه در مرز فرانسه و سویس سیاه چاله ای بوجود آید که ابتدا اروپا و سپس سیاره زمین را بطور کامل می بلعد و از بین می برد! 

 
در نیمه ماه جولای در مرز فرانسه و سویس یک سیاه چاله بوجود می آید که اول اروپا و سپس سیاره زمین را بطور کامل می بلعد و از بین می برد. این پیش گوئی قیامت گونه سه هفته قبل از آغاز کار دستگاه سقوط دهنده بزرگ (Large Hadron Collider)  در نشریه آژانس خبری ریا نووستی روسیه منتشر شد.

این پروژه بلند پروازانه تحقیقاتی که با مشارکت چند کشور از جمله روسیه و با هدف بررسی هدایت رسانایی انجام می شود ممكن است عواقبی نیز در بر داشته باشد! اما بحث و نگرانی عمده این است که این دستگاه باعث ایجاد یک سیاه چاله می شود. یک مسئله دیگر اینکه قویترین منابع تشعشعات یا پرتو افشانی در فضا آنهایی نیستند که از حرارت  گرمای هسته ای یا پروسه نابودی ماده منتشر میشوند ! بلکه از اجرام بسیار متراکم و قوی بنام سیاه چاله ها یا ستاره های نوترونی منتشر میشوند.

قوه جاذبه در اطراف این اجرام بسیار عظیم و مهیب است و هر جرمی را که به آن نزدیک می شود با سرعت بی نهایت زیاد به سوی خود می کشاند، اما ماده ای که با سطح یک ستاره نوترونی بر خورد می کند، با نصف سرعت نور به گردش می افتد. ولی میزان کافی برای آزاد شدن انرژی از این اجرام ده ها بار بیشتر از عکس العمل هسته ای یا وابسته به گرمای هسته ای می باشد. در نظریه عمومی نسبیت انشتین گفته شده، زمانیکه ماده حتی از یک ستاره نوترونی شده همفشرده تر شود، سیاه چاله ای به مثابه یک میدان گرانشی قوی بوجود می آید و هیچ جرم و یا تابش ( مثل نور) نمی تواند از دام آن فرار کند. به همین دلیل سیاه چاله ها قابل دیدن نمی باشند و فقط بصورت غیر مستقیم با تاثیر بر ماده ای که از ستاره مجاور به سوی سیاه چاله مکیده می شود، می توان وجود آن را اثبات نمود.

برای مثال، گازی که از یک ستاره جاری می شود، به یکباره داخل سیاه چاله نمی ریزد. اول، شکلی را بنام " قرص برافزایشی" یا  Accretion Disk)) به خود می گیرد. یعنی در اثر کشش، ماده در لبه یا مرز سیاه چاله با تراکم زیاد می چرخد و روی هم انباشته می شود که به آن قرص یا صفحه بر افزایشی می گویند و ماده که محکوم به نابودی شده با سرعت نور به درون سیاه چاله می ریزد و در عوض انرژی زیادی بصورت اشعه ایکس به بیرون ساطع می شود که توسط ابزارهای حساس نصب شده در فضای بیرون جو قابل اندازه گیری می باشد.

اما آیا در شتاب دهنده زمینی که قرار است در کوه های آلپ نصب شود، امکان بروز این پدیده که تا كنون فقط بصورت تئوری پیش بینی شده، وجود دارد یا خیر؟

این دستگاه مرکب از یک سلسله شتاب دهنده است که برای شلیك دادن ذرات بار دار روی هم با سرعت بی نهایت زیاد طراحی شده است. زمانیکه این دستگاه به گردش در می آید، بش از یک میلیارد سقوط ذره در یک ثانیه رخ می دهد. محیط بزرگ سقوط دهنده (26.5 کیلومتر) به آن ای امکان را می دهد تا ذرات را تقریبأ با سرعت نور به گردش در بیاورد و باعث سقوط انرژی بسیار بالا گردد.

انتظار میرود تا دستگاه، سقوط بسته های از پروتون  را با انرژی بالاتر از 7  ترا الکترون ولت بوجود آورد.

بسته های الکترون – پروتون با انرژی بالاتر از 1.5 ترا الکترون ولت سقوط خواهند کرد و بسته هایی از یون سنگین مانند سرب با انرژی بیش از 1.250 ترا الکترون ولت روی هم سقوط کنند. البته این یک پدیده تازه در فیزیک شمرده نمی شود، بلکه می تواند به نحوی این تئوری را تائید کند، که ترا الکترون انرژی و جاذبه مترادف می تواند باعث بوجود آمدن سیاه چاله گردد.

بعضی از نظریه پردازان نگرانی خویش را در خصوص این پروژه ابراز نموده و گفته اند که طرح ریزی این گونه آزمایش به مثابه آزمایش خطرناک سقوط ماده است که می تواند باعث بروز یک سلسله عکس العمل های گردد که توانائی نابودی سیاره ما در آنها وجود دارد!

بیشترین نگرانی این است که ممکن است سیاه چاله های بی نهایت کوچکی بوجود بیایند و بلعیدن مواد پیرامون خویش را آغاز کنند.

جالب این كه بعضی ها این خطر را بسیار جدی گرفته اند. در اسفند امسال یک دادگاه محلی در هاوائی، سیرن یك سازمان اروپائی را برای تحقیقات هسته ای و تولید یک شتاب دهنده ذرات به قصد ایجاد قیامت متهم نموده و خواهان منع ساخت شتاب دهنده گردید.

چند سال قبل، کشف گردید که سیاه چاله ها " تبخیر می شوند" که در آن زمان کشف مهمی برای درک ساختار فیزیکی سیاه چاله ها بود. سیاه چاله های بزرگ، این کار را به آهستگی و طی میلیارد ها سال انجام می دهند، اما سیاه چاله های کوچک بسیار سریع و تقریبأ طی 10 تا 17 ثانیه ناپدید می شوند. بصورت طبیعی این گونه سیاه چاله ها وقت كافی ندارند تا هر گونه ماده قابل اندازه را ببلعند.

بعضی از پژوهشگران باور دارند، زمانیکه اتمسفر زمین، سطح ماه و سطح سیاره ما بوسیله تشعشات كیهانی با انرژی زیاد بمباران می شود، سیاه چاله ها بوجود می آیند. اما بخاطر کوتاه و سریع بودن این پروسه، امکان دیدن آن وجود ندارد.  

احتمال بوجود آمدن یا ( بروز آنها ) در دستگاه بزرگ سقوط دهنده، هر ثانیه ممکن است و زمانیکه این سیاه چاله ها ناپدید می شوند، رد یا دنباله ای از اشعه از خود باقی می گذارند که توسط دستگاه های نظارت کننده شتاب دهنده ثبت می شوند

این گونه چاله ها حتی بر اساس تئوری هم خطری را ایجاد نمی کنند. اما از سوی دیگر، می توانند درک ما را از رابطه میان میکانیزم های کوانتومی و جاذبه اصلاح نماید، زیرا ناپدید یا تبخیر شدن سیاه چاله ها یک جریان مکانیک کوانتومی می باشد.

بنظر میرسد که برای ثبت اطلاعات در این پروسه از 20 میلیون سی دی و برای پرادزش یا جریان آن از 70 هزار دستگاه کامپیوتر یا پردازنده مرکزی استفاده شود. اما تنها حجم اطلاعاتی که دانشمندان از این پروسه بدست می آورند، مهم نیست.

شتاب دهنده بزرگ، با پرتو افشانی بر پیدایش سیاه چاله ها، شرایطی را که در یک میلیاردم یک ثانیه در انفجار بزرگ یا بیگ بنگ اتفاق افتاد، بازسازی می کند. این مسئله دانشمندان را به یافتن پاسخ به پرسش های زیادی که جهان ما چگونه بوجود آمد، امیدوار ساخته و  این یکی از مسائلی است که هنوز از نظر تئوری مورد بحث می باشد.»لینك مطلب »نظرات [] 
|نوشته:یاسر |ساعت:11:07 ق.ظ  |تاریخ:شنبه 22 تیر 1387
| بازدیدها [ ]

 

ارسال میكنم : برای ارسـال ترفندها و عكس های جالب خـود لینگ مطلب و نام مطلب خود را در قسمت سفارش تبلیغات یا همین قسمت ارسال میكنم برای ما ارسال فرمائــیـد تا در قسمت های زیر قرار داده شوند ...

      : گــالـری عكـس    


ساخت قالب دلخواه انلاین برای بلاگفاییها.

سایتی برای اپالود عكس های شما.


آپالود عكس
اپالود عكس برای بیشتر از كاربران اینترنت وبیشتر از انان مدیران وبسایتها و وبلاگهارو دچار مشكل میسازد ولی شما در این پست به بیش از 40 سایت برای اپالود عكسهای خود در اختیار شما قرار داده شده است
ورود به سایت
Visual Site Designer
Visual Site Designer نام نرم افزاری می باشد که به وسیله آن کاربران قادر به طراحی وب سایت ها زیبا می باشند. به کمک این برنامه شما می توانید وب سایت خود را به صورت عکس ساخته و با توجه به حرکت موس ، لینک ها و رویداد های وب سایت را ایجاد کنید.
ورود به سایت
تبدیل Nokia N73 معمولی به Nokia N73 Music Edition
برای تبدیل گوشی خود تنها كافیست كه اول تفاوت انها را بدانبد و بعد با چند عامل كوچك و برنامه گوشی نوكیای n70معمولی خود رابهNokia N73 Music Edition تبدیل كنید
ورود به سایت
سیاوش قمیشی(رگبار)
آلبوم جدید و فوق العاده زیبای سیاوش قمیشی با نام رگبار با 3 کیفیت

ورود به سایت
نرم افزار ساخت لوگو و بنر حرفه ای Baner Maker Pro 6
نرم افزار Baner Maker Pro6.نرم افزار حرفه ای برای ساخت بنر های تبلیغاتی و لوگو برای وب سایت ها كه نسخه جدیدش رو ما برای دانلود رایگان در سایت قرار دادیم دانلود كنید
ورود به سایت
پیام رسان گوگل Google Talk 1.0.0.104
چنانچه از سرویس پست الکترونیک Gmail استفاده می کنید، با دریافت این نرم افزار در کمتر از سه دقیقه وارد دنیای چت گوگل شوید، این مسنجر امکان برقراری ارتباط به صورت متنی و صوتی را برای شما فراهم میکند.
ورود به سایت

ارسال لینک از طریق یاهو مسنجر برای دوستان

دوست دارید وب ما را به دوستان خود در یاهو مسنجر معرفی کنید؟

جستجو:

در اینترنتدر دانلود یس